25 Şubat 2008 Pazartesi

TÜRKİYE'DE DİJİTAL OYUN SEKTÖRÜ VE OYUN GELİŞTİRİCİLERİ PANELİ"TÜBİTAK-SOBAG 107K039 no'lu ve TÜBİTAK 2007/1 tarafından desteklenen "DİJİTAL OYUN KÜLTÜRÜ ve TÜRKİYE'DE GENÇLİĞİN INTERNET CAFE KULLANIM PRATİKLERİ" proje kapsamında 4 Mart 2008 tarihinde Türkiye'de Dijital Oyun Sektörü ve Oyun Geliştiricileri konulu toplantı Başkent Üniversitesi Avni Akyol Konferans Salonunda saat 15:00-17:30 arasında gerçekleşecektir. Ceidot-Ceiron Stüdyoları ekip olarak etkinliğe katılacaktır. Ceidot-Ceiron Stüdyoları ana projeleri Hükümran Senfoni Online üzerine sunum yapacak, Türkiye'de dijital oyun sektörünün mevcut durumunu ve geleceğini de tartışmaya açacaktır.


4 Mart 2008 tarihinde yapılacak etkinlik, Türkiye'de dijital oyun geliştiricilerin bir araya gelmesi ve endüstrinin durumunun değerlendirilmesi açısından oldukça önemlidir. Ayrıca çalışma grubu ve paneller kayıtlanarak, daha sonra konuyla ilgili akademik yayında değerlendirilmek üzere kullanılacaktır."


Başkent Üniversitesi basın bülteninden alıntıdır


"Céidot'u yapımcı ve baş tasarımcı Erkan Bayol, konsept tasarımcı Tamer Karataş ve oyun programcılarımız Hakan Nehir, Tuna Hünerli ve Deniz Aydınoğlu temsil edecek. Ayrıca Doç. Dr. Mutlu Binark ve Günseli Bayraktar Sütçü TÜBİTAK tarafından desteklenen başarılı akademik araştırmaları "Sanal Ortamlarda Dijital Oyun Kültürü" üzerine konuşma yapacaklar."

Céidot Forumları'ndan alıntı

Hiç yorum yok: